Katarzyna Meres – Wprost do gwiazd

wprost do gwiazd

Lucia znalazła miłość swojego życia, pochodzi z bogatej rodziny. Można by pomyśleć, że ma szczęście. To jednak złudne wrażenie. Jej matka zmarła, rodziną rządzi surowy ojciec, który już ma dla niej wybranego męża, a zaaranżowany ślub niedługo się odbędzie. Dziewczyna z żalem w sercu rozstaje się ze swoim ukochanym Ernestem, by zostać żoną Leona. Czy da radę żyć tak, jak każe jej ojciec, a potem przyszły mąż? Czy może odnajdzie siłę, by się przeciwstawić?

Na początku nie polubiłam Lucii, wydawała mi się słaba i bezwolna, jak księżniczka spokojnie czekająca na księcia na białym koniu. Ale bieg wydarzeń sprawił, że zobaczyłam w niej kogoś więcej, a moje uznanie wzbudziła jej determinacja (i scena z sukienką!). O pozostałych bohaterach nie dowiedziałam się wszystkiego od razu, informacje były dawkowane, by dopiero przy końcu powieści stworzyć pełny obraz postaci. Pod koniec książki zaprzyjaźniłam się z kilkoma bohaterami i chętnie czytałabym dalej o ich perypetiach, dlatego żałowałam trochę, że powieść nie była dłuższa i nie mogłam trochę dłużej pozostać w tajemniczej scenerii Norwegii i swojskich polskich krajobrazach.

W książce znalazłam cechy charakterystyczne sagi rodzinnej – tajemnice z przeszłości, których rozwiązanie rzuca nowe światło na zachowania bohaterów. Została opisana barwna historia rodziny Lucii, którą los rzucił do zimnej Norwegii. Były emocje pozytywne, ale też szok, oburzenie, niedowierzanie. Autorka nie stworzyła polukrowanego świata, nie bała się pokazać ciemnych stron życia. A jednak cały czas czytałam z nadzieją, że dla Lucii jest szansa na szczęśliwe zakończenie.

Książka została wydana jako self-publishing, autorka nie dość, że napisała powieść, to jeszcze zaprojektowała okładkę i sama pracowała nad redakcją. Z racji tego, że czytałam powieść przed ostateczną korektą, znalazłam kilka błędów, które jednak nie przeszkodziły mi w odbiorze. Na blogu autorki dowiecie się szczegółów, także tego, kiedy książka będzie dostępna w sprzedaży.

Jako bonus do książki, autorka podaje link do playlisty. Są na niej piosenki, które, jak pisze, inspirowały ją podczas tworzenia powieści. Każdy rozdział zaczyna się tytułem utworu, a czytanie książki przy akompaniamencie tych piosenek wprowadza w nostalgiczny nastrój, pozwalając lepiej poczuć klimat toczącej się historii. Zresztą sami sprawdźcie:

„Wprost do gwiazd” to poetycko napisana powieść o miłości, odkrywająca jej różne odcienie, także te ciemniejsze, bolesne. Rozdzieleni kochankowie, mąż, którego Lucia nigdy nie pokocha, brak miłości rodzicielskiej, tęsknota za matką. I tajemnica, która zamyka wszystkim usta. Autorka pisze z lekkością o sprawach trudnych, żonglując licznymi epitetami, wzruszając delikatnością. To książka dla kobiet w każdym wieku, zwłaszcza tych wrażliwych, które chętnie czytają historie o miłości. I dla wszystkich tych, którzy lubią sięgać po literackie dowody na to, że warto marzyć i nie można się poddawać, bo nigdy nie wiadomo, co życie dla nas planuje.

Za możliwość przeczytania książce serdecznie dziękuję autorce, Katarzynie Meres, na co dzień prowadzącej bloga Świat Kasiencjusza. Kasiu! Masz potencjał, pisz dalej, a myślę, że szybko powiększysz grono wiernych czytelników.

Twórczość autorki:

 • Katarzyna Nowak

  O jej, nawet nie wiesz, jak się stresowałam przed tą recenzją (z resztą zawsze się stresuję, jak widzę, że ktoś napisał recenzję czegoś mojego). Dziękuję <3 I bardzo, bardzo się cieszę, że książka Ci się podobała 🙂

  • Też bym się stresowała, chyba nikt z przyjemnością nie poddaje się ocenie;) Polecam się 😀

 • Czekam na moment, w którym książka Kasi będzie w sprzedaży, bo jestem jej bardzo ciekawa 🙂 Podziwiam zapał autorki, napisała, zaprojektowała okładkę, zrobiła korektę, to wielki wysiłek.

 • Czytałam jedną książkę Kasi i zauroczyła mnie totalnie! Na tę czekam i jak tylko będzie po korekcie, to na pewno będzie moja 😉

 • Jestem bardzo ciekawa twórczości tej autorki (a może blogerki:). I bardzo mnie interesuje, jak jej poszła korekta, bardzo często widzę, że korektorzy pracujący dla wydawnictw nie dają rady, więc może w jej przypadku okaże się to dużym plusem 🙂

  • Katarzyna Nowak

   Zapraszam na bloga lub do napisania do mnie maila – jeśli chciałabyś póki co przeczytać „Dźwięki wspomnień” i/lub „Opowiem Ci” w wersji elektronicznej to z chęcią prześlę 🙂
   „Wprost do gwiazd” jest obecnie w ostatecznej korekcie, za około tydzień będzie dostępna 🙂

 • Pingback: PODSUMOWANIE MIESIĄCA: sierpień | My blueberry life()

 • Lubię bloga Kasi i jej książki też chciałabym przeczytać 🙂

  Moje-ukochane-czytadelka

 • Miqaisonfire.wordpress.com

  Wcześniej nie słyszałam, ani o autorce, ani o książce, ale brzmi ciekawie.

  • Katarzyna Nowak

   Zapraszam na mojego bloga – http://www.swiatkasiencjusza.pl – jeśli chcesz napisz do mnie maila, a prześlę Ci moje opowiadania „Opowiem Ci” i/lub „Dźwięki wspomnień” 🙂