PODSUMOWANIE MIESIĄCA: sierpień

20150821_145723

Skończył się sierpień, a wraz z nim wakacje. Choć etap powrotów do szkoły mam już za sobą, zawsze żal mi minionych letnich miesięcy, taka pogoda mogłaby trwać i trwać, upały mi nie straszne 😉 Moje dwa tygodnie urlopu minęły, nawet nie wiem kiedy, myślałam, że przeczytam dużo więcej, ale częściej wybierałam wodę. Sierpniowy wynik to 6 książek (2824 strony). Koniec miesiąca obfitował w polską literaturę, początek września też mi się tak zapowiada. Miałam okazję przedpremierowo zrecenzować dla Was kolejną książkę z serii o Williamie Wistingu – Poza sezonem. Kasia z bloga Świat Kasiencjusza opublikowała swoją pierwszą powieść, tutaj znajdziecie moją recenzję. Kolejna książka Katarzyny Bondy była świetna, ale najlepszą książką sierpnia okazało się być „Bez mojej zgody” Jodi Picoult.

sierpień2015

 1. Gillian Flynn – Zaginiona dziewczyna {ocena 8/10}
 2. Jorn Lier Horst – Poza sezonem {ocena 7/10}
 3. Jodi Picoult – Bez mojej zgody {ocena 10/10!}
 4. Katarzyna Bonda – Okularnik {ocena 9/10}
 5. Katarzyna Meres – Wprost do gwiazd {ocena 7/10}
 6. Magdalena Wala – Przypadki pewnej desperatki {ocena 8/10}

27 Memento_poster

Żadnym zaskoczeniem nie było dla mnie stwierdzenie faktu, że w tym miesiącu obejrzałam tylko jeden film – „Memento”, którego reżyserem jest Christopher Nolan, znany też z takich hitów jak „Incepcja”, czy „Interstellar”. To świetny thriller z dwutysięcznego roku, w którym nie wszystko jest podane na tacy, a dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że akcja się cofa. A gdy dochodzimy do początku, czyli do końca, wszystkie sceny trzeba przemyśleć i zinterpretować na nowo.

 

Choć zwykle nie podaję linków, tym razem przy przeglądaniu blogów znalazłam kilka przydatnych i ciekawych wpisów, którymi chciałabym się z Wami podzielić:

  • Autorka bloga mavelo.pl wykorzystała modę na kolorowanki dla dorosłych i stworzyła 3 wzory mandali, do pobrania i wydrukowania za darmo {tutaj}
  • Niebałaganka zaprasza do wyzwania #OczyszczamPrzestrzeń i proponuje 30 zadań na 30 dni, którą pomogą oczyścić mieszkanie z niepotrzebnie zalegających rzeczy {tutaj}
  • Ami bardzo emocjonalnie recenzuje książkę „Oddam ci słońce„, obok takiego wpisu nie da się przejść obojętnie {tutaj}

20150813_103045Na miano najlepszej piosenki sierpnia jednogłośnie zasłużyło „El perdon” duetu Enrique Iglesias & Nicky Jam. A to, że tańczymy ją na zumbie, miało ogromny wpływ na mój wybór 😉

Jak pewnie zauważyliście, sierpień był miesiącem przeprowadzki na WordPressa i stworzenia własnej domeny. To wszystko nie miałoby miejsca, gdyby nie ogromna pomoc Dominiki z Maialis.pl, Dominika, jeszcze raz bardzo dziękuję! 🙂 Kilka rzeczy zostało mi do dopracowania, ale muszą poczekać na swoją kolej.

 • Nie dziwię się, że „Bez mojej zgody” zrobiło na tobie wrażenie. Czytałam tę powieść dawno, dawno temu, ale do dzisiaj pamiętam te emocje i zaskoczenie po poznaniu finału. „Memento” też super, obejrzałabym sobie jeszcze raz 🙂

  • Kiedyś obejrzałam ekranizację (nie wiedząc, że istnieje książka) i zdziwiłam się podczas czytania, że nawet nie przeczuwałam, co się stanie na końcu. I cieszę się, że zapomniałam i mogłam na nowo przeżywać tę historię 🙂

   • Nie zabierałam się za ekranizację, bo właśnie słyszałam, że znacząco odbiega od książki, a dla mnie ta historia ma jedynie takie bardzo przewrotne zakończenie.

 • Enrique <3 Słucham tej piosenki na spotify w playliście hitów z Argentyny xD

 • Piękny ten Twój sierpień 🙂 Zazdroszczę udanych lektur, no i oczywiście przeprowadzki. Odważna z Ciebie Kobitka. U mnie w minionym miesiącu nie było rewelacyjnie, częściej też oglądałam filmy niż czytałam, ale za jakiś czas pewnie się to zmieni.

  Zdjęcia śliczne, świadczą o udanym urlopie 😀

 • Miqaisonfire.wordpress.com

  Ja w tym miesiącu nawet mam dobre statystyki, chyba nawet podobne do Twoich, ale jakoś nie mam siły nawet robić na blogu podsumowania… ślęczę teraz nad pracą magisterską.

 • Czekam na Twoją recenzję ,,Zaginionej dziewczyny”, bo mam na półce i zastanawiam się, czy szybko sięgnąć po tę książkę.
  Piękne zdjęcia!

  • Jest świetna! A recenzja będzie w przyszłym tygodniu 🙂

 • Same świetne książki przeczytałaś :). Gratuluję wyników!

 • Owocny miesiąc i świetny wybór filmowy!:))