Podsumowanie miesiąca #luty2017

Końcówka lutego okazała się wyjątkowo przyjemna i cieplejsze dni pozwoliły uwierzyć, że wiosna coraz bliżej! I mimo, że w tym roku zima nie przeszkadzała mi tak bardzo, jak zazwyczaj, miałam dość tych szaro-burych dni i już nie mogę doczekać się tych cieplejszych i bardziej słonecznych miesięcy.

Na szczęście książki wynagradzały mi dni, w których wolałam nie wychodzić na niezbyt świeże zimowe powietrze i zaszywałam się pod kocem. W lutym przeczytałam ich 7. Podczas lektury podróżowałam  po Norwegii (Aneta Jadowska „Akuszer Bogów”, Lars Mytting „Płyń z tonącymi”), poszukiwałam zabójcy w Holandii (Maja Wolny „Księgobójca”), odwiedziłam mój ukochany Paryż w czasach belle epoque (Serena Burdick „Salon odrzuconych”) i południe Francji (Elizabeth Adler „Sekret willi Romantica”), byłam w Brazylii (Ronaldo Wrobel „Tłumacząc Hannah”) i Ameryce Północnej (Isabel Allende „Japoński kochanek”). Teraz jestem w moim ulubionym Lipowie (Katarzyna Puzyńska „Trzydziesta pierwsza”), ale to już temat na podsumowanie marca. Gdybym miała wybierać najlepszą książkę, byłoby trudno, niestety bez problemu wskażę najgorszą – to „Sekret willi Romantica”. O jej wadach szerzej napiszę w recenzji.

A co nowego na moich półkach?

 1. Maja Wolny „Księgobójca” – od wydawnictwa Czarna Owca
 2. Aneta Jadowska „Akuszer Bogów” – od wydawnictwa SQN
 3. Ronaldo Wrobel „Tłumacząc Hannah” – od portalu DużeKa i wydawnictwa Bukowy Las
 4. Elizabeth Adler „Sekret willi Romantica” – od portalu DużeKa i wydawnictwa Filia
 5. Serena Burdick “Salon odrzuconych” – od wydawnictwa Sonia Draga

Udanego weekendu!

 • Bardzo dobry wynik, oby tak dalej 😉

 • Gratuluję wyników. A co to za roślinka? Pięknie sobie rośnie 🙂

  • Kapturnica 🙂 Dziś sadziłam 😃

 • ksiazkoholikzpowolania

  Jaka piękna, lutowa podróż 🙂 Oby marzec był równie emocjonujący! Na mojej liście czytelniczej również znajduje się „Salon odrzuconych” 🙂

 • „Księgobójcę” bardzo chciałabym przeczytać. Gratuluje wyników i pozdrawiam! 🙂